Engellilerin Hasta Bezi Kullanımının Faydaları

Engellilerde Hasta Bezi Kullanımının Faydaları

Günlük hayatın alışılmış, tekrar eden gereklerini önemli ölçüde yerine getirememesi nedeniyle hayatını başkasının yardımı ve bakımı olmadan devam ettiremeyen engelli kişilerin yaşam kalitesi, kendisine bakım sağlayan kişilerin vereceği hizmetler hakkında yeterli bilgi ve bilinç sahibi olmasıyla doğru orantılı olduğu unutulmamalıdır.

Yardıma ihtiyacı olan engelli veya olmayan engellilerin yaşam kalitesi ve moral olarak destek olunması gerekmektedir. Engellilere verilen bakım hizmeti kalitesini artırmak ve bu konuda bilincin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla engellilerin bakımında en önemli yeri tutan; göz, burun, kulak sağlığı ve temizliği, yüzün ve boynun temizliği, ağız ve diş temizliği, protez diş bakım, el temizliği, ayak sağlığı ve temizliği, tırnakların temizliği, tuvalet ihtiyacı, elbiselerin giyimi gibi konuları içeren günlük bakımın nasıl yapılması gerektiği bilincine sahip olunması gerekir. Bu amaçla engellilerin günlük bakımlarının da hasta alt temizliği de önemli yer tutmaktadır. Tercih edilecek hasta bezinde günlük kullanımı açısından rahat, hijyenik açıdan rahatsız etmeyecek bezler tercih edilmeli.

Hasta bezi kullanımı nedeni ile  Doğrudan ya da dolaylı olarak yetişkinlerde ve çocuklarda döküntüler olabilir bunun nedenleri arasında da hijyen sorunları gizlidir. Hijyene dikkat edilmemesi durumunda vücutta dermatit içerir ve dışkı bulaşması, Miliaria, intertrigo, kandidal bebek bezi dermatiti, ikincil enfeksiyonlar ve granülom gluteal infantum gibi bazı enfeksiyonlara sebebiyet veririr.

Tekstil Yüzeyli Hasta Bezleri , Engelli ve Yetişkin hastaların veya çocuk hastaların kullanımı için tasarlanmıştır. Yetişkin veya Çocuk hastalarda görünen inkontinans ve bağırsak hareketlerini kontrol edemeyenler tarafından kullanırılar. Tekstil Yüzeyli  hasta bezlerini gruplamak mümkündür. Belbantllı, anatomik, mesane pedleri, mesane gardları ve emici külotlar olarak piyasada yer almaktadır.

 

  • Hastaların altı sık değiştirilerek hijyen bir şekilde altları kuru kalabiliyor.
  • Hastaların altları ıslandığı zaman yeni çıkan bezlerde ıslaklık göstergesi ortaya çıkarak size altının ıslandığını belli ediyor.
  • Kullandıktan sonra yıkama gereksinimi duymadan atabiliyorsunuz.
  • Yatakları kuru kalarak batma derdi olmuyor. Böylece hastanızın sürekli üstünü değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz.
  • Engellilerde hasta bezleri rahatça kullanılarak tahriş oluşmasını önlemiş oluyor.
  • Bel bantları sayesinde kolayca takılıyor ve altını değiştirmede size yardımcı oluyor.
  • Kaliteli bir ürün bile olsa gün içinde en az 4-5 defa değiştirme gereksinimi duyuluyor. Kullandıktan çöpe sonra atılıyor.
  • Seçme hakkı sunan firmalar birden fazla bez seçeneği sunuyor ve rahatça kullanılıyor.

Sizde hastalarınıza daha sağlıklı bakmak için hasta bezleri kullanarak hem siz rahat edin hem de hastanız rahat etsin.

 

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla