Engellilerde Hasta Bezi Tercihi

Engellilerde Hasta Bezi

Hasta Bezi Tercihi Nasıl Olmalıdır

Özel bakıma ihtiyaç duyanların kullanımına uygun olarak tasarlanmış  defalarca açılıp kapanabilen bel bantları ile kolaylık sağlayan  hasta bezleridir. Genel olarak tekstil yüzeyli hasta bezlerinin kullanılmaya başlaması ve buluşu geçmişe dayanmaktadır. Hasta bezi icad edilmeden bez parçaları kullanılmaktaydı. Hasta bezinin icadı ile hasta bezi gelişme göstermiş ve en son olarakta piyaswaya tekstil yüzeyli hasta bezleri sunulmuştur. Tekstil yüzeyli hasta bezlerinin yapısı, Tekstil dokusu ve nefes alan yan yüzeye sahip olmasıdır.  Belbantlı hasta bezleri, yumuşak gözeneklerden oluşan pamuksu üst yüzeyi ile üstün konforlu olması hasta bezi sektöründe en yeni nesil ürünler olarak değerlendirilebilir. Tekstil Yüzeyli Hasta Bezi ile birlikte Emici Külot ve Mesane Pedi gibi ürünlerde de tekstil yüzey kullanılmaya başlamıştır.

Engellilerde hasta bezi, seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar olabilir. Engelli olan insanların genel olarak doktor raporu bulunarak ücretleri devlet tarafından karşılanmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hasta bezi masrafınıza destek oluyor!

Geri ödeme miktarları devlet tarafından bez markası ve modeline bakılmaksın. SGK tarafından geri ödeme yapılabilmesi için; mesane ve rektum kontrolü olmadığını belirten, sağlık kurumundan onaylı rapor alınması gerekmektedir.

Yaşlı ve engelli insanların kullanmak zorunda kaldıkları hasta bezleri firmalar tarafından incelenerek geliştirme çalışmaları yapılmaya başlanması hem engellileri hem de bakımını yapan yakınlarının işini kolay hale getirdi. Engellilerde hasta bezi tercihi yapılırken hastanın rahat kullanabilmesi düşünmelidir.

AR-Ge bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürerek giderek daha kaliteli ürün ortaya koymaya çalışıyor. Hasta ve hasta yakınları için daha kolay kullanılabilen ve kullandıktan sonra yıkama gereksinimi duymadan atabilecekleri bir sistemi hayata geçirdiklerinden sonra insanların işi daha kolay hale geldi. Çalışmalarını bu memnuniyeti daha fazla artırarak kaliteli ürünler ortaya koymak için hazırlıyor. Engelli hasta bezi tercihi nasıl olmalıdır? Hastanızın yatalak veya sadece zihinsel engelli olmasına göre bu durum değişkenlik göstermektedir. Yatalak olan hastalar için genel olarak yanları yapışkanlı ürünler daha fazla kullanılırken, normal yürüyen engelliler ise külot hasta bezi tercih edebilir.

 

 

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla