Hasta Bezini Kimler Kullanmalı


hastabezi_6

 

 

 

 

 

 

Hasta Bezi, Emici Külot Ve Mesane Pedini kimler Kullanmalıdır

Hasta bezi, farklı sebeplerden dolayı aşağı yukarı her insanın kullanabileceği alt bezi olarak bilinmektedir. Genel olarak yatalak hastalar ve ameliyat olanlar bu bezi kullanarak zor zamanlarında rahatlık sağlıyor. Hastaların ve ameliyat olanların yataktan kalkması zor olduğunda kolay kullanımı sayesinde hasta yakınları da rahat ediyor. Hastaların altlarına kolayca bağlanarak yanlarındaki bantlarından açılarak kullanılmaktadır. Engelliler ve yeni doğum yapan hastalarda bu bezi kullanarak rahat edebilirler. Hasta alt bezi tekstil yüzeyli olması ile de rahat hareket sunuyor pişik yapma sorunu olmuyor. Yatakları batmadan sıvıyı tam olarak içine emiyor ve altlarını ıslattığına dair işareti bulunuyor. Aynı zamanda bilinci kapalı hastalarda da kolay bir kullanım sunuyor. Çeşitleri ile de ister yandan bantlı, ister külot şeklinde, isterseniz yıkanabilen seçeneklerini sunuyor. Her yaşa göre boyutları ve ölçüleri bulunmasıyla kimseye zorluk çıkarmıyor.

Emici külot, altına kaçıran hastalarda, ameliyat olanlarda ve doğum yapanlarda rahatça kullanılan bir bez olarak bilinmektedir. Külot şeklinde giyiliyor ve üzerinden tekrar külot giyme gereksinimi duyulmuyor. Ayakta gezen hastalarda, yatan hastalarda kolayca kullanılıyor. Aynı külot giyer gibi giyiliyor ve kirlendiğinde çıkaracağınız zaman yan kısımlarında yer alan belirli kısımlardan yırtılarak çıkarılıyor. Kullandıktan sonra çöpe atılıyor. Emici külot ayakta olan hastaların veya altına kaçırma problemi olan insanlar her yere rahat bir şekilde çantalarında taşıyarak, değiştirme fırsatlarına da sahip oluyorlar. Yatalak hastalarda biraz kullanımı zor olsa da isteyen kişiler kullanabilir. Yeni doğum yapan bayanlarda kolaylıkla bu külotları kullanabilir. Külot kullanımında pantolon üzerinden hiçbir iz bırakarak karşıdaki insana belli etmiyor. Yine ıslandığı zaman göstergesi bulunuyor ve bu sayede hastaların altını ıslattığı biliniyor.

Mesane Pedi, kullanımı genel olarak yaşı ilerlemiş olan bayanlarda ortaya çıkan problem için muhteşem bir öneri oluyor. Dışarı çıkmaktan kaçınan ve altına kaçırmaktan korkan insanların rahat bir şekilde kullanması ile hayatlarına devam etmelerini sağlıyor. İç çamaşırı içerisine tutturulan bu bez hiçbir şekilde pantolonunuz içerisinden belli olmuyor. Mesane pedi son zamanlarda erkekler içinde üretilerek problemlerine yardımcı oluyor. Dar külot içerisine yapıştırılan bu ped akıntıları tam anlamı ile emmesiyle hiçbir sıkıntı yaşamıyor. Artık birinin yanında oturduğunuz yerde hiçbir şeyden çekinmeden rahatça oturabiliyorsunuz.

 

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla