Yatan Hasta Yatak Koruyucu Bez

Yatak Koruyucu Alez / Bez

Genel olarak yatan ve ameliyat olan hastaların yatağına serilerek, yatağın batma olasılığı ortadan kaldırılmış olur. Bu bezler sayesinde hastalarda endişeye kapılmadan, kendini zorlamadan rahat bir şekilde istirahat eder. Hasta bakımı yapan insanlara da oldukça kolay olan bu yöntem sayesinde temiz bir ortam da yakalamış olunuyor. Bir paket hasta yatak koruyucu bez içerisinde adet olarak 10 ila 30 arasında bulunmaktadır. Böylece hiç yıkama gereği duymadan, yatak batmadan kullandıktan sonra atılmaktadır.

Yatak koruyucu alez içerisinde kullanılan maddeler pamuksu bir yapıya sahip olup, sıvıyı anında çekiyor. Alt kısmında ise plastik bir doku kullanılarak bu sıvıyı alta geçememesi için önlemiş oluyor. Aynı zamanda sıvıyı da tekrar yukarı vermiyor.

Yatan hastalar için nasıl bir alez sorusuna cevap arayabiliriz.

Nefes Alabilen ve Sıvı Geçirmez PU Membran Bakteri ve Toz Akarlarına hiç şans tanımamalı, Nem ve Buhar geçirgenliği sayesinde terlemeyi önlemeli, Micro gözenekler sayesinde hava geçirgenliğine sahip olmalı, Uzun süreli yatan hastalar için kullanışlı olmalı, İnsan sağlığına zarar verecek maddelerden arındırılmış sağlıklı tekstil ürünlerine dönük ihtiyacı karşılamak amacı taşımalı buna benzer bir çok detay verebiliriz.

Yatak koruyucu sıvı geçirmez alez çarşaf ve alez yastık kılıfı çok amaçlı kullanım kapsamalıdır. Alt ıslatma sorunu olan bebek ve çocuklara hitap eden alezler, Hamile ve emziren annelerin kullanımına yönelik tasarlanmış alezler, Yatağa bağlı hayat süren, yatalak Hastalara yönelik sıvı geçirmez özellikte, bakıma muhtaç yaşlılar için tasarlanmış sıvı geçirmez özellikte bir çok çeşitte yatak koruyucu ve alezler temin edilebilir.

Peki, yatak alezi nasıl kullanılmalıdır.

Yatağınızı yaptıktan sonra üzerine çarşafınızı gönül rahatlığı ile serin. Tam orta bölgeye bu yata bezini yerleştirin. Renkli kısmı altta kalmalı, renkli değilse naylon yüzeyli kısmı da diyebiliriz bu kısma. Yatak alezi serdikten sonra hastanızı gönül rahatlığı ile üzerine yatırabilirsiniz.

 

 

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla