Yatan Hasta Altı Yatak Koruyucu

Hasta Altı Yatak Koruyucuları

Hasta yatak koruyucu hem hastalar için hem de bakımını yapan insanlar için oldukça kullanışlı olarak biliniyor. Hasta olan insanların en temel ihtiyaçlarından biride rahat edebilmek, insanlara sıkınıtı oluyorum düşüncesi oluşmamasıdır. Yani kısaca morali yüksek sevide tutmak oldukça önemlidir. Ayağa kalkamayan hastalar veya yeni doğum yapanlar yataklarının batmamasını istiyorlarsa bu yatak koruyucularını kullanarak rahat olabilirler. Yataklarına hiçbir zarar gelmeden sızıntıyı ve lekeyi alta sızdırmayan bezleri yıkama derdi de bulunmuyor. Kullandıktan sonra atarak yenisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

En büyük sıkıntılarından biri olan ala kaçırma veya yatağı kirletmekten rahatsız olmayı ortadan kaldırmak için birçok firma yatan hasta altı koruyucuları üreterek yaşam koşullarını daha kolay hale getirmiştir. Hastaların yaşantılarını daha kolay hale getirmek amacıyla üretilen bu yatak koruyucular kullanılarak atılıyor yerine yenisi seriliyor. Böylece yatak, yorgan batmadan hastalarda gönül rahatlığı içinde yatıyor.

Hasta bakımının ayrılmaz bir parçası olan hijyeni sağlamak için gündelik yaşamda çok çeşitli ürün kullanılır. Çoğunlukla tek kullanımlık olan bu ürünler, sürekli yatan hastaların bakımında oldukça büyük bir masraf kalemini oluşturur.

Yatak koruyucuların orak yanı emici ve sıvı geçirmez özelliğe sahip olmasıdır. Oysa bir hasta altı yatak koruyucusunun nefes alabilir özellikte olması en az sıvı geçirmez olması kadar önemlidir.  Yatağa bağımlı olan hastalar üzerinde uzun süre yattıklarından, nefes alabilme özelliğine sahip olmayan bir yatak koruyucu tercih etmeleri hastanın terlemesine ve hatta cildinde pişikler oluşmasına neden olacaktır. yatak koruyucular mikro gözeneklere sahip nefes alabilir yüzeyleri, vücut ısısıyla oluşan su buharının dışarı atılmasını sağlayarak terlemenin önüne geçer, hastanın konforunu arttırır.

Hastaların ziyaretçileri oldukça fazla olduğu için bu durumda düşünülüyor bir yandan. Hastaların altına kaçırmış ihtimali olsa bile bu alezler anında emerek yatağa sızmadığı için değiştirildiği anda koku da ortada kalmıyor. Hasta yatak koruyucu alez tüm medikallerde ve eczanelerde mevcut bulunarak bulması kolay bir üründür. Bu ürünleri uygun fiyatlar ile bizlere sunan firmalar her türlü gereksinimleri düşünmüştür.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla