Yatan Hasta Bakıcıları

Yatan Hasta Bakıcısı

Sadece Hasta İle İlgilenmeli ;

Yatan hasta bakımı zor olduğu gibi sabır isteyen bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Yatan hastalar her hâlükârda karamsar tavırlara sahip olmaktadır. Hasta her zaman kötü düşüncelere sahip olarak öleceği, bir daha hiç kalkamayacağı düşüncesine kapılır. Bakıcılar bu konuda da destek olmalıdır ve ona iyi şeyler düşünmesi için yardımcı olması önemlidir. Acaba bu hastalıktan kurtulacak mıyım? Yerine bu hastalığı atlatacağım düşüncesini kafasına yerleştirmeyi sağlamalıdır. Hastaya son karar verilse dahi bunu asla belli etmeden ümitsiz düşünmemesini sağlamalı.

Yatan hastaya bakan bakıcı güçlü bir yapıya sahip olmalı ve onun durumundan etkilenerek psikolojik sorunları ortaya çıkmamalı.

Yani kısaca anlatmak gerekirse hastaya bakan bir bakıcı tam anlamıyla hastaya bakmalı. Gerektiğinde ona destek olmalı ve hayata bağlamalı. Hiçbir zaman ona bağırmadan incitmeden hareket etmeli ki hasta kendini daha iyi hissetsin. Hasta bakımı yürek ve merhamet isteyen bir iştir. Zorla yapılabilecek ve olumsuz düşüncelere kapılmasını sağlayacak bir insan hastaya iyi bakamaz. Ona gerçekten bakabilecek kişi olması gerekiyor.

Yaşlılık ve Yaşlılıkta Koruyucu Hekimlik Hizmetleri Yaşlıların yalnızlıktan korunması, fizik aktivite ve egzersiz programlan, beslenme eğitimi ve denetimi, kazalardan korunma, hastalıkların önlenmesi, sigara ve alkolün bıraktırılması, kanser araştırması, kansızlık araştırması, aşılama programlan, görme ve işitmenin değerlendirilmesi ve korunması, psikolojik ve sosyal desteği kapsar.

Yaşlıların bakımı bir hayırseverlik olayı değil, profesyonel bir hizmet koludur. Eskiden rastgele bir biçimde karşılanan, bugün ise bilimsel bir biçimde planlanıp, yürütülen yaşlılara yönelik hizmetler gelişmiş ülkelerde oldukça yaygındır.

Evde bakım hizmetleri, yaşlıların sağlığını yükseltmektedir. Orta yaşlarda başlatılan sıkı sağlık hizmeti programları yaşlılardaki sağlık bakımı gereksinimini düşürmektedir.

Nasıl kolay şekilde hasta yatağı temizlenir, altı nasıl temizlenir, titizliğine nasıl dikkat edilir. Hastalıklarını iyileştirmek için çözüm önerileri de sunabilmek muhteşem bir bakıcı olduğunu işaret eder. Sizde destek almak istiyor ve bir yatan hasta bakıcısı bulmak istiyorsanız bu konulara dikkatli olmanız gerekebilir.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla