Yatan Hasta Psikolojisi

Yatan Hasta Psikolojisinde Yapılması Gerekenler

Her hasta mutlaka kendi işlevlerini gerçekleştiremediği ve başkasından yardım aldığı için psikolojik sorunlar yaşamaya meyilli olur. Bakıcı tarafından hastaya davranma şekillerine oldukça dikkat edilmelidir. Yani her kim olursanız olun, yatan hastaya yapılmaması gereken hareketler vardır. gelin birlikte bunları inceleyelim.

  • Onunla ilgilenirken asla isteksiz olmayın.
  • Hasta ile ilgilenirken onun ihtiyaçlarını giderirken ona sert sözler sarf ettirmeyin.
  • Onunla ilgilendiğinizi ve hiçbir zaman ondan sıkılmadığınızı dile getirin hatta belli edin.
  • Ona sert bir şekilde dokunmayın, yumuşak hareketler ile böyle daha rahat olur musun veya nasıl daha rahat edersin gibi sözler ile onayını alın.
  • İhmal etmeyin, işiniz varsa önce ne olduğunu sonra acil değilse geleceğinizi söyleyin.
  • Asla kötülemeyin size güvenini sağlamasını belirtin.

Bu gibi davranışlara dikkat edin ona kendini iyi hissettirmek için bunlar oldukça önemli. Ona kendinin sıkıntı olmadığını her zaman isteklerini dile getirmesi gerektiğini belirtin.

Misafirlerinizi geri çevirmeyin, elbette yatan hasta psikolojisi için bu önemli bir yer tutuyor. Her zaman gülmek ve konuşmak onun için kendini iyi hissettirecektir. Bu yüzden yakınlarınızın onu ziyaret etmesi ona iyi gelecektir.

Sizde eğer yatan hasta psikolojisi için bilgi sahibi değilseniz. Hem kendiniz hem de hastanız için ayrıntılı bilgileri psikologlardan alabilirsiniz. Hasta yaklaşımlarını ve ona nasıl bakılması gerektiğini öğrenerek ona daha iyi bakım yapabilirsiniz. Yatalak hasta psikolojisi nasıl düzeltilir? Bunları öğrenerek hastanıza kendini daha iyi hissedeceğine emin olabilirsiniz. Her insan psikolojik çöküntüler yaşayabilir. Fakat hayatını yatakta geçiren insanlar ümitsizliğe düşebilir.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla